Camdaki Hazine Sergisi

Osmanlı İmparatorluğu yüzyıllar boyunca üç kıtada hüküm sürmüş günümüzdeki birçok ülkeyi zamanında yönetimi altına almış büyük bir dünya gücü. Yankıları bugün halen devam etmekte olan bu gücün etkisinde kalmamak elbette mümkün değil.

 

Osmanlı’yı bu kez de cama taşıyan Sema Güral Sürmeli ‘’Camdaki Hazine’’ koleksiyonunda yer alan kaftanlar, hançerler, kavuk ve miğferlerle geçmişin izlerini bugüne taşıyor.

 

Sema Güral Sürmeli’nin bu koleksiyonu; cam üzerinde ilk defa kullanılan cam kumlama tekniği ile oluşturulan desenler, Swarovski taşlarla süslenmiş kaftanlar,  40x140, 60x100, 60x80 cm. gibi büyük ebatlardaki camlara orjinallerine uygun olarak işlenen kaftan cepken ve entari modelleri ile dikkat çekiyor.

 

          

EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği’nin kültür, sanat ve tarih değerlerinin UNESCO değerleri ile örtüştüğünü ve yapılan etkinlik ve aktivitelerin ülkemizde UNESCO’ nun rolü ve yaptığı işlerin daha iyi anlaşılmasına ve benimseneceğine katkı koyacağına inanarak yaptığı başvuru, kabul edilerek 2015 yılında Milli Kulüp adaylığı 2018 yılında da tam adaylığı onandı. EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği, Unesco Milli Kulüp unvanı sahibidir.