Sanat ve kültüre olan ilginizi toplumsal faydaya dönüştürmeye ne dersiniz?


18 – 30 yaş aralığında lisans, yüksek lisans ve/ veya doktora öğrencisi olup sanat, tarih, arkeoloji, edebiyat, müzik, sosyoloji, antropoloji, sanat tarihi vb sosyal bilimler ve sanat dallarıyla profesyonel olarak ilgilnen, uzmanlık alanını bu alanlarla belirleyecek olan ve/veya ilgi duyan kişilerden oluşan Epos 7 Gönüllüleri grubuna katılabilirsiniz.

Epos 7 Derneği gönüllü profili ve proje dönemleri kapsamında her yıl Eylül ve Haziran aylarında gönüllü çağrısı gerçekleştirir. Gönüllü çağrısının dönemleri ihtiyaç dorğultusunda yönetim kurulu tarafından sayıca arttırılıp, azaltılırken; derneğin destek ihtiyacı doğrultusunda da gönüllü çağrısı zamanlaması değişkenlik gösterebilir. Epos 7 Derneği gönüllüleri üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ağırlılık olmak üzere 18-30 yaş aralığındaki gençlerden oluşur. Bu kapsamda da ağrlıklı olarak; sosyal media mecraları, gönüllülük ilanı alan web siteleri ve üniversitelerin ilgili bölüm, kulüp ve öğrenci ofisleri üzerinden gönüllülük çağrısını gerçekleştirir. Her çağrı döneminde proje yılının ihtiyaçları doğrultusunda kaç gönüllüyü bünyesine dahil edeceğini yönetim kurulu tarafından belirler. Gönüllü çağrısı için aşağıdaki örnek kanallardan faydalanabilinirken bu kanallar üyeler tarafından çeşitlendirilebilir.

EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği’nin kültür, sanat ve tarih değerlerinin UNESCO değerleri ile örtüştüğünü ve yapılan etkinlik ve aktivitelerin ülkemizde UNESCO’ nun rolü ve yaptığı işlerin daha iyi anlaşılmasına ve benimseneceğine katkı koyacağına inanarak yaptığı başvuru, kabul edilerek 2015 yılında Milli Kulüp adaylığı 2018 yılında da tam adaylığı onandı. EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği, Unesco Milli Kulüp unvanı sahibidir.