100. Yılında Türkiye`de Sinema

Kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılması amacı ile kurulan Epos 7 Derneği, Park Bosphorus Hotel’de düzenlenen konferansla, sinemanın yüz yıllık tarihine ışık tuttu.

 

Epos 7 Derneği kalıcı bir işe daha imza atarak, CVK Hotels&Resorts çatısı altında bulunan Park Bosphorus Hotel’de, cemiyet hayatından ünlü simaların da katıldığı Prof. Dr. Savaş Arslan “100. YILINDA TÜRKİYE’DE SİNEMA” konulu konferansı düzenledi.

 

Tarihe ve kültüre yaptıkları katkılar ile adından söz ettiren Epos 7 Derneği bu konferans ile kültür sanat bilincinin gelişmesi amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

 

          

EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği’nin kültür, sanat ve tarih değerlerinin UNESCO değerleri ile örtüştüğünü ve yapılan etkinlik ve aktivitelerin ülkemizde UNESCO’ nun rolü ve yaptığı işlerin daha iyi anlaşılmasına ve benimseneceğine katkı koyacağına inanarak yaptığı başvuru, kabul edilerek 2015 yılında Milli Kulüp adaylığı 2018 yılında da tam adaylığı onandı. EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği, Unesco Milli Kulüp unvanı sahibidir.