ETKİNLİKLER
Davet

EPOS 7 DÜNYA SANAT GÜNÜ’NÜ ERGİN İNAN İLE KUTLADI

ERGİN İNAN SANAT HAYATINDAKİ 50. YILINI EPOS 7 İLE BERABER KUTLADI
Kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılması amacı ile kurulan EPOS 7 Derneği, İstanbul’un en güzel konuma sahip otellerinden biri olan A’jia Hotel’de Ergin İnan ile birlikte 13 Nisan 2017 tarihinde ‘Dünya Sanat Günü’nü kutladı.
 EPOS 7 Derneği Boğaziçi sahilinin en güzel mücevherlerinden, eşsiz Osmanlı yalısı A’jia Hotel’de ünlü ressam Ergin İnan’ın hoş sohbetiyle ‘Dünya Sanat Günü’nü kutladı. Bu özel günde ayrıca, çağdaş Türk sanatı tarihinde üslup ve içerik yönünden özgün bir yere sahip olan Ergin İnan, sanat yaşamının 50. yılını da bu etkinlik ile beraber bir kez daha kutladı. Eserlerinde evrenin gizini çözmüş hissi vererek, görsel yansımalarını bilgelikten yola çıkarak ayrıcalıklı kılan ressam, Dünya Sanat Günü’nde derin düşünce yapısı ve hümanist değerlerle yüceltilmiş felsefesiyle ürettiği resimleri hakkında bilgiler verdi. İnan, “ Böyle özel bir günde EPOS 7 Derneği üyeleriyle birlikte olmak beni çok mutlu etti. Sanat hayatımda 50. yılımı kutluyorum. Bu kapsamda Ergin İnan kitabı hazırladığım. Kitabı, erken dönemlerinden başlayarak, desen-resim ve heykel çalışmalarıma yer veren, bu sanatsal serüveni imleyecek, aynı zamanda sanat tarihine kaynaklık edecek formatta hazırladım. Ben resimlerimi yazı, resim ve felsefe arasında kurduğum ilişki üzerine yoğunlaşarak oluşturuyorum. Tasarımının bir parçası haline gelen yazı resimleri benim için bir hayli önem taşıyor. Dernek üyeleriyle bugün sanata bir başka yönden bakmaları için sohbet ettik” dedi.

Davet

EPOS’7 DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

EPOS’7 DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
EPOS 7 DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ SAĞLIKLI YAŞAM VE GENÇ KALMA FORMÜLLERİYLE KUTLADI
 EPOS 7 Derneği’nin Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde İdil Gazioğlu, vücudu tam dengeye getirmenin formüllerini paylaştı.
 İş, sanat ve cemiyet hayatının tanınmış simalarının katıldığı etkinlikte İdil Gazioğlu, EPOS 7 Derneğinin “Dünya Kadınlar Günü” etkinliğinde vücudu tam dengeye getirmenin formüllerini paylaştı. Sağlıklı yaşam ve genç kalma formüllerini üyeler ile paylaşan Gazioğlu, “Sağlıklı yaşam için doğal tam gıda ye, doğru sporu yap ve zihnini dengede tut. Gıdaların vücudumuza etkisi bildiğimizden daha da fazla. Alışkanlıklarımız bizi doğala değil bize doğru bilgi olarak aşılanmış olan ilaç ve /veya yapay işlem, gıda ve yöntemlere yöneltiyor. Oysa Tam Yaşa’nın 3 ayaklı formülü vücudumuzu tam dengeye getirmenin en etkili yolu. Vücudumuz dengede olduğu zaman ise mucizeler gerçekleşmeye başlıyor. Genç kalma, iyileşme işini vücut kendi kendine yapmaya başlıyor. Bize ise ayna karşısında kendimizi çok iyi hissetmek kalıyor “dedi.

Gezi

EPOS 7 VE İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ

GEÇMİŞTEN GELECEĞE SANATI KUMAŞA YANSITTI
İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ’NİN EŞSİZ ESERLERİ KUMAŞA YANSIDI
Kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılması amacı ile kurulan EPOS 7 Derneği, İstanbul Arkeoloji Müzesi işbirliğiyle Mine ve İlhan Temizsoy müze içinde bulunan eserleri kumaşa yansıttı.
Tarihe ve kültüre yaptığı katkılar ile adından söz ettiren EPOS 7 Derneği İstanbul Arkeoloji Müzesi işbirliğiyle Mine ve İlhan Temizsoy’un Geleneksel Türk El Sanatlarından İznik Çini ve seramikleri motiflerinin kumaşla yorumlanmış “Kumaş Tabloları” sergilendi. Sergide en çok dikkat çeken unsur ise müze içinde bulunan eşsiz eserlerin de kumaşa yansıması oldu. Mine ve İlhan Temizsoy, “Hayranlık duyduğumuz 15. 16. Yüzyıl İznik seramik ve çinilerin, Geleneksel Türk el sanatlarının özgünlüğünü koruyarak, ustaların üslubuna saygı duyarak, kumaşla yorumladık. Bugün çeşitli üslup ve formlarda üretilen İznik seramiklerinin çoğunluğu yurt dışındaki büyük müzelerde ve özel koleksiyonlarda yer alıyor. İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde yer alan eserleri kumaşa yansıttığımız için heyecanlıyız” dedi.

Copyright ©2015 - Epos7.org Tüm hakları saklıdır.