Kürşat Başar İle Roman Tadında Alıntı

Kürşat Başar'ın, son kitabı "Aklımda Hep Sen'in" tanıtımına hepinizi bekliyoruz.

Devamı için tıklayın

İftar Yemeği

Derneğimizin düzenlediği iftar yemeğinde bir arada olmak umuduyla...

Devamı için tıklayın

Şamanlar ve Mitler Dünyasında

Mehmet Aksoy'un katılacağı sergiye sizleri de bekleriz.

Devamı için tıklayın

Bir Gün İki Sergi

"Bir Gün İki Sergi" adlı etkinliğimize katılımınızdan mutluluk duyarız.

 

29 Mart 2019 Cuma Saat 13.00

Devamı için tıklayın

Heykel Sanatına Bakmak

Heykel sanatına bakmak seminerine katılmanızdan mutluluk duyacağız.

 

22 Şubat 2019

Devamı için tıklayın

Yaprak İle Toprak İz Peşinde

UNESCO logosunu da eklediğimiz çocukların eğlenerek öğrenmesini amaçlayan EPOS7 ile İstanbul Arkeoloji Müzesinin beraber hazırladığı 5-9 yaş çocukları gözeten etkinlik içeren 20 sayfalık kitapçığımızı çocuklarla beraber tanıtımını İstanbul İl Kültür Müdürü Nedret Apaydın’ın da katılımıyla İstanbul Arkeoloji Müzesi Eski Şark Eserleri Müzesinde düzenledik.

...

Devamı için tıklayın

Arkeoloji Havuzu

Derneğimiz genç arkeologlar Mert ve Eda Coşkun liderliğinde tarih bilincini geliştirme ve kültürel mirasa sahip çıkma amacıyla, Mersin’in Silifke ilçesinde tüm ilk ve ortaokulları kapsayan toplam 1177 öğrenciye ulaşılan ücretsiz bir proje başlattı. 

 

Yörenin önemli ören yerleri ve arkeolojik alanları tanıtıldı. Eğitici seminerlerin yanı sıra arkeolojik kazı çalışmalar...

Devamı için tıklayın

Stratonikeia Antik Kentine Katkı

Bir aşk efsanesinden doğan şehir: STRATONIKEIA 

 

Günümüzde Muğla ili, antik Karia bölgesinin en önemli merkezlerinden biri olup, içinde pek çok antik kenti barındırmaktadır. Bu kentler içinde en önemlilerinden biri de Yatağan’ın 8 kilometre kadar güneybatısında bulunan Stratonikeia antik şehri. Bir aşk efsanesinden doğduğu söylenen ve büyük bir dinsel yol...

Devamı için tıklayın

EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği’nin kültür, sanat ve tarih değerlerinin UNESCO değerleri ile örtüştüğünü ve yapılan etkinlik ve aktivitelerin ülkemizde UNESCO’ nun rolü ve yaptığı işlerin daha iyi anlaşılmasına ve benimseneceğine katkı koyacağına inanarak yaptığı başvuru, kabul edilerek 2015 yılında Milli Kulüp adaylığı 2018 yılında da tam adaylığı onandı. EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği, Unesco Milli Kulüp unvanı sahibidir.